Nauczyciele

 

Bogna Nowowiejska-Bielawska

dyrektor artystyczny i administracyjny; fortepian , organy, klawesyn, teoria muzyki z kształceniem słuchu

Organistka i klawesynistka, wnuczka kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Jest artystką o wszechstronnym i twórczym podejściu do muzyki.

Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Studiowała również klawesyn w klasie prof. Marty Czarny-Kaczmarskiej i dr Aleksandry Rupocińskiej we wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz muzykologię - najpierw na UAM, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. . Uczestniczyła w mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m. in. przez Christophera Krummachera, Davida Titteringtona oraz Wolfganga Zerera, a także klawesynowej pod kierunkiem Nicolasa Parle'a, Carmen Leoni oraz Bernharda Klapprotta. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka oraz kameralistka, uczestnicząc w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Jej zróżnicowany repertuar obejmuje muzykę dawną, kompozycje romantyczne, a także muzykę współczesną i eksperymentalną. Jest współzałożycielką kilku zespołów kameralnych. Od 2006 roku najczęściej koncertuje wraz z cenioną poznańską flecistką Ewą Murawską jako duet Ars Cameralis. Współorganizuje festiwale Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu. Przez wiele lat współpracowała z aktorami, przede wszystkim Teatru Nowego (m. in. Maria Rybarczyk, Aleksander Machalica, Zbigniew Grochal) i Teatru Animacji (Piotr Grabowski) w Poznaniu oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu (Michał Chorosiński), będąc pomysłodawcą i współtwórcą projektów słowno - muzycznych. Prowadzi również działalność pedagogiczną (w latach 2007-2011 w szkołach muzycznych w Warszawie, obecnie w Poznaniu) oraz dziennikarską. W 2011 r. ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na UW. Od września 2011 jest prezesem Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego. Współtworzy Salon Muzyczny – Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.

Mama Janka i Leona. Jej pracę pedagogiczną charakteryzuje zaangażowanie, pasja i serdeczne relacje z uczniami.

Aleksandra Uznańska

fortepian

Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, zarówno I jak i II stopnia, ukończyła z wyróżnieniem. Naukę kontynuuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: fortepian.

Jej talent i umiejętności zostały zauważone i wyróżnione na wielu konkursach, m.in. na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Krakowie, czy na Gliwickiej Gali Młodych Talentów Zwiastuny 2012.

Nagrodzona została też w ramach XV Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Jaworznie, w kategorii duet: skrzypce-fortepian, a także na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J.Zarębskiego w Łomiankach, w kategorii duet: skrzypce-fortepian. W 2013 w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Giuseppe Tartiniego w Piranie na Słowenii zdobyła I nagrodę w kategorii duet: skrzypce-fortepian.

Brała udział w lekcjach mistrzowskich na Akademiach Muzycznych w Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Jej ogromny entuzjazm i pasja do gry – ale także spokój i harmonia – udziela się podopiecznym, zwłaszcza tym najmłodszym.

 

dr Barbara Kucharska

flet poprzeczny , fortepian, teoria muzyki

 

Jako dusza w pełni artystyczna realizuje się w różnych dziedzinach sztuk pięknych. Dzieląc swoją miłość pomiędzy malarstwo i muzykę ukończyła  zarówno studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalność – malarstwo), jak również studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu – na Wydziale Instrumentalnym, na kierunku instrumentalistyka w klasie fletu. W 2012 uzyskała tytuł doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Brała udział w I Warmińsko-Mazurskim Festiwalu Fletowym w Olsztynie, występowała też jako uczestniczka licznych koncertów organizowanych przez Państwowe Szkoły Muzyczne. Współpracuje z zespołami muzyki chrześcijańskiej z Olsztyna i Poznania oraz z zespołem Missio Musica.

Chętnie dzieli się swoją pasją z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od 2006 pracowała jako nauczyciel gry na flecie poprzecznym w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Tomyślu, od 2010 uczyła gry na flecie poprzecznym i fortepianie  w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu. Duża wrażliwość oraz całkowite zaangażowanie w wykonywaną pracę sprawiają, że prowadzi zajęcia z oddaniem i niegasnącym poczuciem misji.

Joanna Latańska

zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych "Rytmika dla Smyka" 

 

Karolina Waścińska- Łukanowska 

skrzypce

Karolina Waścińska-Łukanowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu i  pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w  Wągrowcu. Jej zaangażowanie zostało uhonorowane stypendium Fundacji Muzycznej  APOLLO i zaowocowało udziałem w zagranicznych tournées m.in. w Chinach, Francji,  Niemczech. Jej umiejętności oraz zaufanie dyrygentów obrazuje współpraca z licznymi  orkiestrami takimi jak: Sinfonietta Polonia (lider sekcji), l’Autumno, orkiestra Teatru  Wielkiego w Poznaniu, Le Quattro Stagioni, Jarosław Barów Band. Ma również spore  doświadczenie w muzyce rozrywkowej współpracując z takimi gwiazdami jak Ray Wilson,  Sylwia Grzeszczak, Liber, Doniu, Krzysztof Antkowiak oraz zespołami Gentleman, Dżem,  Ascetoholix i Electric Light Orchestra. Współpraca ta zaowocowała nagraniami i brzmienie  jej instrumentu możemy usłyszeć na płytach: Ray’a Wilsona & Stilskin „Unfulfillment”,  Sylwii Grzeszczak „Sen o przyszłości”, Donia „DIALOGIMUZYKA” oraz Romana Palestra  „Serenade for 2 flutes & strings”. Z Sylwią Grzeszczak niejednokrotnie gościła w występach  telewizyjnych m.in.: Must Be the Music, Jaka to Melodia?, Kocham Cię Polsko oraz na wielu  festiwalach m.in. Sopot Hit Festiwal, Hity na czasie Radio Eska i TVP2 w Inowrocławiu czy  Viva Comet 2012 w stolicy. Występowała również w teledyskach Sylwii Grzeszczak „Co z  nami będzie” oraz Ascetoholix "Zanim".

Ula ( Ulyana) Gedzik (Hedzik)

emisja głosu, śpiew jazzowy, rozrywkowy,skrzypce

Wokalistka jazzowa, skrzypaczka, dyrygent. Pochodzi z białorusko-polsko-ukraińskiej muzycznej rodziny. Przygodę z muzyką zaczęła jako skrzypaczka, później ciężko było z czegoś rezygnować, wiec zadecydowała ukończyć kilka kierunków. Absolwentka Akademii Muzycznej im I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku – wokalistyka jazzowa. Mimo młodego wieku uczestniczyła i została doceniona na wielu festiwalach, międzynarodowych konkursach muzycznych i warsztatach. W 2014 roku płyta KILAR, w nagraniach której wokalistka brała udział, zdobyła nagrodę Fryderyka. Nieustannie się rozwija muzycznie, szukając kreatywnych rozwiązań jako artystka i pedagog. Wykorzystuje wiedzę zdobytą pod czas zróżnicowanych studiów, licznych warsztatów, praktyk i pracy osobistej. Wobec siebie samej i wobec uczniów jest wymagająca ale cierpliwa, pełna pasji, uśmiechu i wsparcia. W codziennym życiu artystycznym aktywniej udziela się i jako wokalistka i skrzypaczka. Prowadzi i współorganizuje warsztaty dla młodych muzyków na Białorusi. 

Krzysztof Baranowski

gitara klasyczna, elektryczna, basowa 

Gitarzysta, basista i kontrabasista urodzony w Olsztynie. Absolwent tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Obecnie student Akademii Muzycznej im. I.  Paderewskiego w Poznaniu na wydziale jazzu.

Z muzyką związany od ponad 12 lat. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów gitary klasycznej, uczestnik kursów mistrzowskich. Miłośnik muzyki, pięknych brzmień, improwizacji. Jako gitarzysta i kontrabasista udziela się w projektach o różnej stylistyce – jazz, muzyka klasyczna, kameralna, ludowa.

Uczestniczył w wielu nagraniach studyjnych, telewizyjnych. Odnosił także sukcesy jako akompaniator. Jest współzałożycielem zespołu WanoWejta, czerpiącego inspiracje z muzyki etnicznej. Od kilku lat jest odpowiedzialny za oprawę muzyczną spektakli olsztyńskiego teatru Harmonia. Aktualnie na stałe współpracuje z wokalistą i kompozytorem Juliuszem Kamilem, wokalistką Anią Grzelak. Realizuje się także jako nauczyciel. Ponadto interesuje się realizacją dźwięku, kompozycją, sportem i filmem.  

Jakub Domański

trąbka 

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie trąbki prof. Romana Grynia i studentem II-go roku studiów II stopnia w klasie trąbki naturalnej Johanna Plietscha. Na co dzień współpracuje z orkiestrami Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Filharmonii Gorzowskiej i Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz Orkiestrą Kameralną l'autunno.

Udziela się również w projektach muzyki rozrywkowej i jazzowej: BongoStan, GrubSon, Blue Wave Band, Punto Latino. Występował na festiwalach w kraju i za granicą: Motreux Jazz Festival, Transatlantyk, Bydgoszcz Big Band Festiwal, Międzynarodowym Festiwalu Big Bandów w Ceska Kamenice, Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, Komeda – Pamięć – Inspiracje.

Brał udział w kursach mistrzowskich Richarda Giangiulio (USA), Paual Archibalda (Wielka Brytania), Wolfganga Bauera (Niemcy), Gabriele Cassone (Włochy), Markusa Wurcha (Szwajcaria), Adomasa Kontautasa (Litwa), Manfreda Bockschweigera (Niemcy), Piotra Wojtasika, Roberta Majewskiego i Sebastiana Sołdrzyńskiego.

Jako muzyk orkiestrowy oraz sesyjny występował z dyrygentami krajowymi i zagranicznymi takimi jak: José Maria Florêncio, Marek Pijarowski, Łukasz Borowicz, Adam Sztaba, Tomasz Szymuś, Stanisław Fijałkowski, Patryk Piłasiewicz, Wojciech Rajski, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Jakub Chrenowicz, Marcin Sompoliński, Gabriel Chmura, Krzysztof Słowiński i wielu innych.

W pracy dydaktycznej słynie z anielskiej cierpliwości i stoickiego spokoju.

Marta Panfil 

śpiew, emisja głosu

Urodziła się w 1988 roku w Poznaniu. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu u mgr Jolanty Kajdasz. W 2007 roku rozpoczęła studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego, u prof. zw. dr hab. Wojciecha Maciejowskiego. W 2013 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Wokalnym otrzymując Dyplom z wyróżnieniem.

Swój warsztat szkoliła podczas licznych wokalnych kursów mistrzowskich,
m.in. u Piotra Łykowskiego, Karoli Theill, Grażyny Flicińskiej - Panfil, Wojciecha Maciejowskiego, Andrzeja Ogórkiewicza, Manfreda Schiebela czy Ryszarda Karczykowskiego. Obecnie, pod okiem dr Heleny Zubanovich doskonali swe umiejętności.

W swym dorobku artystycznym ma liczne koncerty na terenie kraju (m.in. Łódź, Poznań, Warszawa, Kutno, Olsztyn, Szczecin, Wrocław, Świebodzin, Międzyrzecz, Czeladź, Krobia, Staniszów, Drezdenko, Włoszakowice, Szczecinek) i za granicą (Berlin - Haus des Rundfunks, Prenzlau) z orkiestrami pod kierownictwem muzycznym dyrygentów takich jak: Ryszard Handke, Bogdan Boguszewski, Jacek Kraszewski, Eugeniusz Kus, Maciej Wieloch, Adam Banaszak, Karol Borsuk, Volker Groeling, z dziełami: Bacha, Mozarta, Verdiego, Vivaldiego, Pergolesiego, Haydna, Beethovena, Saint – Saensa oraz Gorczyckiego. 

Jest laureatką III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti im. Imricha Godina na Słowacji, I miejsca na Konkursie Wokalnym Pieśni
i Arii Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach i finalistką VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej - Fijałkowskiej we Wrocławiu.

Od 2012 roku współpracuje z chórem „EuropaChorAkademie”, biorąc udział w międzynarodowych projektach w Hiszpanii (Teatro Real - Madryt), Niemczech (Filharmonia Berlińska), Szwajcarii oraz Francji, pod batutą Josharda Dausa
i Sylvaina Camberlinga.

W 2012 roku zadebiutowała na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu
w przedstawieniu studenckim partią Trzeciej Damy w operze Czarodziejski Flet
W. A. Mozarta; rok później wcieliła się w rolę Marceliny w operze Wesele Figara
W. A. Mozarta w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

W swej karierze dokonała kilku nagrań płytowych (Joseph Haydn – Missa Sancti Nicolai G-dur, Antonio Vivaldi – Gloria D-dur oraz Antonio Vivaldi Magnificat g-moll).

Równolegle z działalnością wokalną zajmuje się także lutnictwem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W 2014 roku otrzymała tytuł magistra sztuki w specjalności Lutnictwo Artystyczne. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów doktoranckich.

Olga Stankiewicz

emisja głosu, śpiew klasyczny

Swoją edukację muzyczną zaczęła na wydziale wokalnym w Muzycznym College’u im. M. Glinki w Mińsku na Białorusi. Już po trzech latach nauki rozpoczęła studia w Polsce, zdając egzaminy wstępne na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

W 2016 roku ukończyła studia II stopnia na w/w uczelni w klasie śpiewu prof. zw. Grażyny Flicińskiej-Panfil.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła między innymi u Teresy Żylis-Gara, Evy Blachova, Stelli Parenti, Jarosława Bręka i Heleny Zubanovich.

Brała udział w licznych koncertach oraz produkcjach muzycznych w Polsce, w Niemczech, we Francji oraz na Białorusi, występując m.in. w Teatrze Wielkim i Teatrze Polskim w Poznaniu czy Operze Nova w Bydgoszczy, w Teatrze Wielkim Opery i Baletu w Mińsku, w Operze w Dijon czy Alte Oper we Frankfurcie nad Menem, pod batutą wybitnych dyrygentów, takich jak Paavo Järvi, Françoir-Xavier Roth, Marcin Sompoliński, Przemysław Neumann, Grzegorz Wierus czy Adam Banaszak. Współpracowała również z chórami – EuropaChorAkademie (Niemcy) oraz Poznańskim Chórem Kameralnym.

W kwietniu 2015 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w przedstawieniu L'enfant et les sortilèges M. Ravela. W kwietniu 2016 roku wykonała partię Hrabiny w przedstawieniu Wesele Figara W.A. Mozarta w Filharmonii Opolskiej oraz w maju tego roku ponownie wcieliła się w tę postać, ale już na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Jakub Domański

gitara klasyczna, elektryczna 

Jego pasja do gitary trwa nieprzerwanie od 14 roku życia.Swój warsztat muzyczny szlifował słuchając takich artystów jak: Pat Metheny, Joe Satriani, Garry More i Tommy Emmanuel. Jego największą pasją jest komponowanie własnej muzyki, którą prezentuje w internecie www.facebook.com/jakub.domanski.music oraz rozgłośniach radiowych. Współpracował m.in. z Jafia Namuel, Projekt Ambasador, audiogen, Stróże Poranka (współtwórca utworów). Dzięki własnemu programowi nauczania i doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą jego zajęcia są bardzo interesujące.