Nauczyciele

Bogna Nowowiejska-Bielawska

dyrektor artystyczny i administracyjny; fortepian , organy, klawesyn, teoria muzyki z kształceniem słuchu

Organistka i klawesynistka, wnuczka kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Jest artystką o wszechstronnym i twórczym podejściu do muzyki.

Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Studiowała również klawesyn w klasie prof. Marty Czarny-Kaczmarskiej i dr Aleksandry Rupocińskiej we wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz muzykologię - najpierw na UAM, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. . Uczestniczyła w mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m. in. przez Christophera Krummachera, Davida Titteringtona oraz Wolfganga Zerera, a także klawesynowej pod kierunkiem Nicolasa Parle'a, Carmen Leoni oraz Bernharda Klapprotta. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka oraz kameralistka, uczestnicząc w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Jej zróżnicowany repertuar obejmuje muzykę dawną, kompozycje romantyczne, a także muzykę współczesną i eksperymentalną. Jest współzałożycielką kilku zespołów kameralnych. Od 2006 roku najczęściej koncertuje wraz z cenioną poznańską flecistką Ewą Murawską jako duet Ars Cameralis. Współorganizuje festiwale Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu. Przez wiele lat współpracowała z aktorami, przede wszystkim Teatru Nowego (m. in. Maria Rybarczyk, Aleksander Machalica, Zbigniew Grochal) i Teatru Animacji (Piotr Grabowski) w Poznaniu oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu (Michał Chorosiński), będąc pomysłodawcą i współtwórcą projektów słowno - muzycznych. Prowadzi również działalność pedagogiczną (w latach 2007-2011 w szkołach muzycznych w Warszawie, obecnie w Poznaniu) oraz dziennikarską. W 2011 r. ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na UW. Od września 2011 jest prezesem Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego. Współtworzy Salon Muzyczny – Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.

Mama trójki dzieci. Jej pracę pedagogiczną charakteryzuje zaangażowanie, pasja i serdeczne relacje z uczniami.


Aleksandra Uznańska
fortepian

Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, zarówno I jak i II stopnia, ukończyła z wyróżnieniem. Naukę kontynuuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: fortepian.

Jej talent i umiejętności zostały zauważone i wyróżnione na wielu konkursach, m.in. na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Krakowie, czy na Gliwickiej Gali Młodych Talentów Zwiastuny 2012.

Nagrodzona została też w ramach XV Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Jaworznie, w kategorii duet: skrzypce-fortepian, a także na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J.Zarębskiego w Łomiankach, w kategorii duet: skrzypce-fortepian. W 2013 w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Giuseppe Tartiniego w Piranie na Słowenii zdobyła I nagrodę w kategorii duet: skrzypce-fortepian.

Brała udział w lekcjach mistrzowskich na Akademiach Muzycznych w Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Jej ogromny entuzjazm i pasja do gry – ale także spokój i harmonia – udziela się podopiecznym, zwłaszcza tym najmłodszym.

dr Barbara Kucharska
flet poprzeczny , fortepian, teoria muzyki

Jako dusza w pełni artystyczna realizuje się w różnych dziedzinach sztuk pięknych. Dzieląc swoją miłość pomiędzy malarstwo i muzykę ukończyła  zarówno studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalność – malarstwo), jak również studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu – na Wydziale Instrumentalnym, na kierunku instrumentalistyka w klasie fletu. W 2012 uzyskała tytuł doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Brała udział w I Warmińsko-Mazurskim Festiwalu Fletowym w Olsztynie, występowała też jako uczestniczka licznych koncertów organizowanych przez Państwowe Szkoły Muzyczne. Współpracuje z zespołami muzyki chrześcijańskiej z Olsztyna i Poznania oraz z zespołem Missio Musica.

Chętnie dzieli się swoją pasją z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od 2006 pracowała jako nauczyciel gry na flecie poprzecznym w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Tomyślu, od 2010 uczyła gry na flecie poprzecznym i fortepianie  w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu. Duża wrażliwość oraz całkowite zaangażowanie w wykonywaną pracę sprawiają, że prowadzi zajęcia z oddaniem i niegasnącym poczuciem misji.

Karolina Waścińska- Łukanowska
skrzypce

Karolina Waścińska-Łukanowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu i  pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w  Wągrowcu. Jej zaangażowanie zostało uhonorowane stypendium Fundacji Muzycznej  APOLLO i zaowocowało udziałem w zagranicznych tournées m.in. w Chinach, Francji,  Niemczech. Jej umiejętności oraz zaufanie dyrygentów obrazuje współpraca z licznymi  orkiestrami takimi jak: Sinfonietta Polonia (lider sekcji), l’Autumno, orkiestra Teatru  Wielkiego w Poznaniu, Le Quattro Stagioni, Jarosław Barów Band. Ma również spore  doświadczenie w muzyce rozrywkowej współpracując z takimi gwiazdami jak Ray Wilson,  Sylwia Grzeszczak, Liber, Doniu, Krzysztof Antkowiak oraz zespołami Gentleman, Dżem,  Ascetoholix i Electric Light Orchestra. Współpraca ta zaowocowała nagraniami i brzmienie  jej instrumentu możemy usłyszeć na płytach: Ray’a Wilsona & Stilskin „Unfulfillment”,  Sylwii Grzeszczak „Sen o przyszłości”, Donia „DIALOGIMUZYKA” oraz Romana Palestra  „Serenade for 2 flutes & strings”. Z Sylwią Grzeszczak niejednokrotnie gościła w występach  telewizyjnych m.in.: Must Be the Music, Jaka to Melodia?, Kocham Cię Polsko oraz na wielu  festiwalach m.in. Sopot Hit Festiwal, Hity na czasie Radio Eska i TVP2 w Inowrocławiu czy  Viva Comet 2012 w stolicy. Występowała również w teledyskach Sylwii Grzeszczak „Co z  nami będzie” oraz Ascetoholix "Zanim".

Jakub Domański
gitara klasyczna, elektryczna

Jego pasja do gitary trwa nieprzerwanie od 14 roku życia.Swój warsztat muzyczny szlifował słuchając takich artystów jak: Pat Metheny, Joe Satriani, Garry More i Tommy Emmanuel. Jego największą pasją jest komponowanie własnej muzyki, którą prezentuje w internecie www.facebook.com/jakub.domanski.music oraz rozgłośniach radiowych. Współpracował m.in. z Jafia Namuel, Projekt Ambasador, audiogen, Stróże Poranka (współtwórca utworów). Dzięki własnemu programowi nauczania i doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą jego zajęcia są bardzo interesujące.

Igor Dedusenko
gitara klasyczna i akustyczna
Igor Dedusenko

Gitarzysta klasyczny, doświadczony artysta sceniczny i nauczyciel. Wyróżniony najwyższym stypendium prezydenckim za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, absolwent szkół muzycznych i college'u muzycznego na Białorusi, w Poznaniu pobierał nauki u Maestro Łukasza Kuropaczewskiego.

Muzyk z dużym doświadczeniem koncertowym, występował na wielu światowych scenach podczas festiwali i koncertów muzyki klasycznej. Zwycięzca w ponad dwudziestu międzynarodowych konkursach i laureat podium na wielu innych. Wygrał miedzy innymi w konkursie o Złotą Gitarę - najbardziej prestiżowym w Polsce, odbywającym się podczas Polish Guitar Academy.

Uważany jest za jeden z największych talentów młodego pokolenia, a jego debiutancka płyta niezwykle pozytywnie oceniona przez środowisko muzyczne, odniosła bardzo duży sukces.

*******

Tym co go wyróżnia jest niesamowita wrażliwość i wyobraźnia muzyczna, która jest rzadko spotykana w tak młodym wieku. Igor należy, z pewnością, do wąskiego grona gitarzystów, którzy na gitarze grają prawdziwą muzykę”

Łukasz Kuropaczewski

*******

Nauczaniem zajmuje się od wielu lat i z bardzo dobrymi wynikami. Udoskonala technikę i umiejętności uczestników festiwali podczas lekcji mistrzowskich, przygotowuje uczniów do publicznych występów i egzaminów wstępnych do szkół muzycznych, naucza od samych podstaw zarówno dzieci jak i dorosłych. Pomaga przełamać tremę i lęk przed sceną.

Wierzy ze dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ucznia można osiągnąć najlepsze rezultaty, ponieważ w każdym drzemie artysta, należy tylko wiedzieć jak go przebudzić.

Jako nauczyciel słynie z cierpliwości, wyrozumiałości i zaangażowania a swoja pasją do muzyki potrafi zarazić każdego. Nacisk stawia nie tylko na technikę ale również umiejętność czerpania radości z grania.

Zosia Miksa-Kurowska
emisja głosu , śpiew jazzowy i rozrywkowy

Studentka Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie dr hab. Janusza Szroma. Równolegle ukończyła Rytmikę na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki. Śpiewa i występuje przed publicznością od dziecka,w ostatnich latach koncertowała m.in. z „Jagodziński Trio”, Natalią Niemen oraz z Cooperate Orchestra podczas II Koncertu Muzyki Filmowej.

Jaime Peńate Conde
fortepian

Urodził się w Las Palmas de Gran Canaria (Hiszpania), gdzie uczył się grać na fortepianie od 4 roku życia. Studiował w Conservatorio Profesional de Mńsica de Canarias (u Yolandy Falcón Aralia) i w Conservatorio Superior de Mńsica de Canarias (u Josć Maria Curbelo GonzMez). W 2018 roku ukończył studia magisterskie z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. dr hab. Anny Organiszczak i dr hab. Piotra Szychowskiego. Obecnie jest studentem I roku studiów doktoranckich w klasie prof. dr hab. Anny Organiszczak.

Swoje umiejętności prezentuje podczas wielu międzynarodowych konkursów, m. in. Turnieju Pianistów Stypendystów w Antoninie, Concorso Internazionale per Pianoforte e Orchestra Citta di Cantó., Concurso para jóvenes msicos de Canarias. Brał udział w kursach mistrzowskich wielu znamienitych profesorów, takich jak Miguel Angel Chavaldas, Victor del Valle, Luca de Gregorio, Kennedi Moretti, Andffis Kemenes i Tim Ovens. Koncertuje w Polsce i za granicą, ale oprócz tego z ogromnym entuzjazmem przekazuje innym swoją wiedzę. Na zajęciach panuje przyjazna i luźna atmosfera, choć jest dość wymajającym nauczycielem. Lekcje prowadzi w języku polskim, angielskim lub hiszpańskim.

Barbara Chojnacka
fortepian

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki. Ukończyła specjalność rytmika, ale jej pasją jest również nauczanie gry na fortepianie. Jako stypendystka programu Erasmus dokształcała swoje umiejętności w Hanowerze, gdzie poważnie zainteresowała się tańcem klasycznym i współczesnym oraz odkryła nowe metody interpretacji i improwizacji fortepianowej. Obecnie uczy się gry na harfie w Akademii Muzycznej w Poznaniu i jednocześnie studiuje na ostatnim roku Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza.

W swojej pracy łączy poznane metody starając się sprawić, by nauka była dla wszystkich przyjemnością. Nie straszne jej jest prowadzenie zajęć w językach obcych (angielskim, niemieckim i hiszpańskim). Posiada wyjątkowe podejście do młodszych adeptów sztuki. Jest kreatywna, otwarta, wesoła... i tych cech zawsze poszukuje u swoich uczniów.

Anna Alexandrowicz
emisja głosu , śpiew klasyczny 

 

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu dr Marzeny Michałowskiej. Laureatka konkursów wokalnych (m.in. Bydgoszcz, Drezdenko), odtwórczyni roli tytułowej w prapremierze opery „Mikołajek i inne chłopaki” Radosława Matei w Teatrze Wielkim w Poznaniu, solistka w operze „Król Artur” Henry Purcella, wykonała również partię Ninetty w spektaklu studenckim „La finta semplice” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Była solistka zespołu Adalbert Consort, Zespołu Solistów Lumen Vocale oraz Lúthien Consort, którego płyta ukazała się w kwietniu 2015 roku. W ubiegłym sezonie artystycznym jako członkini EuropaChorAkademie brała udział w prestiżowych projektach międzynarodowych. Współpracowała z takimi dyrygentami jak Gustavo Dudamel, Sir Roger Norrington, Ion Marin, Markus Stenz, Sylvain Cambreling, Joshard Daus, Andrew Lawrence King, Aldo Turchetti, Katarzyna Tomala, Marcin Sompoliński, czy Eugeniusz Kus. Podczas swojej edukacji została wyróżniona stypendium im. dr hab. Mai Urbanek-Jaworowicz oraz dwukrotnie stypendium rektora AM w Poznaniu.