Nauczyciele

Bogna Nowowiejska-Bielawska

dyrektor artystyczny i administracyjny; fortepian , organy, klawesyn, teoria muzyki z kształceniem słuchu

Organistka i klawesynistka, wnuczka kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Jest artystką o wszechstronnym i twórczym podejściu do muzyki.

Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Studiowała również klawesyn w klasie prof. Marty Czarny-Kaczmarskiej i dr Aleksandry Rupocińskiej we wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz muzykologię - najpierw na UAM, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. . Uczestniczyła w mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m. in. przez Christophera Krummachera, Davida Titteringtona oraz Wolfganga Zerera, a także klawesynowej pod kierunkiem Nicolasa Parle'a, Carmen Leoni oraz Bernharda Klapprotta. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka oraz kameralistka, uczestnicząc w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Jej zróżnicowany repertuar obejmuje muzykę dawną, kompozycje romantyczne, a także muzykę współczesną i eksperymentalną. Jest współzałożycielką kilku zespołów kameralnych. Od 2006 roku najczęściej koncertuje wraz z cenioną poznańską flecistką Ewą Murawską jako duet Ars Cameralis. Współorganizuje festiwale Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu. Przez wiele lat współpracowała z aktorami, przede wszystkim Teatru Nowego (m. in. Maria Rybarczyk, Aleksander Machalica, Zbigniew Grochal) i Teatru Animacji (Piotr Grabowski) w Poznaniu oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu (Michał Chorosiński), będąc pomysłodawcą i współtwórcą projektów słowno - muzycznych. Prowadzi również działalność pedagogiczną (w latach 2007-2011 w szkołach muzycznych w Warszawie, obecnie w Poznaniu) oraz dziennikarską. W 2011 r. ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na UW. Od września 2011 jest prezesem Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego. Współtworzy Salon Muzyczny – Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.

Mama trójki dzieci. Jej pracę pedagogiczną charakteryzuje zaangażowanie, pasja i serdeczne relacje z uczniami.


Aleksandra Uznańska

fortepian

Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, zarówno I jak i II stopnia, ukończyła z wyróżnieniem. Naukę kontynuuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: fortepian.

Jej talent i umiejętności zostały zauważone i wyróżnione na wielu konkursach, m.in. na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Krakowie, czy na Gliwickiej Gali Młodych Talentów Zwiastuny 2012.

Nagrodzona została też w ramach XV Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Jaworznie, w kategorii duet: skrzypce-fortepian, a także na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J.Zarębskiego w Łomiankach, w kategorii duet: skrzypce-fortepian. W 2013 w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Giuseppe Tartiniego w Piranie na Słowenii zdobyła I nagrodę w kategorii duet: skrzypce-fortepian.

Brała udział w lekcjach mistrzowskich na Akademiach Muzycznych w Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Jej ogromny entuzjazm i pasja do gry – ale także spokój i harmonia – udziela się podopiecznym, zwłaszcza tym najmłodszym.

dr Barbara Kucharska

flet poprzeczny , fortepian, teoria muzyki

 

Jako dusza w pełni artystyczna realizuje się w różnych dziedzinach sztuk pięknych. Dzieląc swoją miłość pomiędzy malarstwo i muzykę ukończyła  zarówno studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalność – malarstwo), jak również studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu – na Wydziale Instrumentalnym, na kierunku instrumentalistyka w klasie fletu. W 2012 uzyskała tytuł doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Brała udział w I Warmińsko-Mazurskim Festiwalu Fletowym w Olsztynie, występowała też jako uczestniczka licznych koncertów organizowanych przez Państwowe Szkoły Muzyczne. Współpracuje z zespołami muzyki chrześcijańskiej z Olsztyna i Poznania oraz z zespołem Missio Musica.

Chętnie dzieli się swoją pasją z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od 2006 pracowała jako nauczyciel gry na flecie poprzecznym w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Tomyślu, od 2010 uczyła gry na flecie poprzecznym i fortepianie  w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu. Duża wrażliwość oraz całkowite zaangażowanie w wykonywaną pracę sprawiają, że prowadzi zajęcia z oddaniem i niegasnącym poczuciem misji.

Karolina Waścińska- Łukanowska

skrzypce

Karolina Waścińska-Łukanowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu i  pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w  Wągrowcu. Jej zaangażowanie zostało uhonorowane stypendium Fundacji Muzycznej  APOLLO i zaowocowało udziałem w zagranicznych tournées m.in. w Chinach, Francji,  Niemczech. Jej umiejętności oraz zaufanie dyrygentów obrazuje współpraca z licznymi  orkiestrami takimi jak: Sinfonietta Polonia (lider sekcji), l’Autumno, orkiestra Teatru  Wielkiego w Poznaniu, Le Quattro Stagioni, Jarosław Barów Band. Ma również spore  doświadczenie w muzyce rozrywkowej współpracując z takimi gwiazdami jak Ray Wilson,  Sylwia Grzeszczak, Liber, Doniu, Krzysztof Antkowiak oraz zespołami Gentleman, Dżem,  Ascetoholix i Electric Light Orchestra. Współpraca ta zaowocowała nagraniami i brzmienie  jej instrumentu możemy usłyszeć na płytach: Ray’a Wilsona & Stilskin „Unfulfillment”,  Sylwii Grzeszczak „Sen o przyszłości”, Donia „DIALOGIMUZYKA” oraz Romana Palestra  „Serenade for 2 flutes & strings”. Z Sylwią Grzeszczak niejednokrotnie gościła w występach  telewizyjnych m.in.: Must Be the Music, Jaka to Melodia?, Kocham Cię Polsko oraz na wielu  festiwalach m.in. Sopot Hit Festiwal, Hity na czasie Radio Eska i TVP2 w Inowrocławiu czy  Viva Comet 2012 w stolicy. Występowała również w teledyskach Sylwii Grzeszczak „Co z  nami będzie” oraz Ascetoholix "Zanim".

Karolina Kram-Chojnacka

karolina kram chojecka


Studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku „Wokalistyka Jazzowa”, absolwentka I stopnia Szkoły muzycznej w Legionowie w klasie skrzypiec. Od dziecka pasjonuje się muzyką, ponieważ w ten sposób potrafi najlepiej wyrazić to, co jej w duszy gra. Nieustannie poszerza swoje horyzonty, grając na kilku instrumentach, jednak najbardziej upodobała sobie śpiew. Odnajduje się w wielu stylach muzycznych, a szczególnie bliska jej jest polska twórczość. Laureatka wielu konkursów wokalnych m. in. Festiwalu Polskiej Piosenki w Luboniu oraz Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko” w Warszawie. Komponuje również własne piosenki.

Igor Dedusenko

gitara klasyczna i akustyczna
Igor Dedusenko

Gitarzysta klasyczny, doświadczony artysta sceniczny i nauczyciel. Wyróżniony najwyższym stypendium prezydenckim za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, absolwent szkół muzycznych i college'u muzycznego na Białorusi, w Poznaniu pobierał nauki u Maestro Łukasza Kuropaczewskiego.

Muzyk z dużym doświadczeniem koncertowym, występował na wielu światowych scenach podczas festiwali i koncertów muzyki klasycznej. Zwycięzca w ponad dwudziestu międzynarodowych konkursach i laureat podium na wielu innych. Wygrał miedzy innymi w konkursie o Złotą Gitarę - najbardziej prestiżowym w Polsce, odbywającym się podczas Polish Guitar Academy.

Uważany jest za jeden z największych talentów młodego pokolenia, a jego debiutancka płyta niezwykle pozytywnie oceniona przez środowisko muzyczne, odniosła bardzo duży sukces.

*******

Tym co go wyróżnia jest niesamowita wrażliwość i wyobraźnia muzyczna, która jest rzadko spotykana w tak młodym wieku. Igor należy, z pewnością, do wąskiego grona gitarzystów, którzy na gitarze grają prawdziwą muzykę”

Łukasz Kuropaczewski

*******

Nauczaniem zajmuje się od wielu lat i z bardzo dobrymi wynikami. Udoskonala technikę i umiejętności uczestników festiwali podczas lekcji mistrzowskich, przygotowuje uczniów do publicznych występów i egzaminów wstępnych do szkół muzycznych, naucza od samych podstaw zarówno dzieci jak i dorosłych. Pomaga przełamać tremę i lęk przed sceną.

Wierzy ze dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ucznia można osiągnąć najlepsze rezultaty, ponieważ w każdym drzemie artysta, należy tylko wiedzieć jak go przebudzić.

Jako nauczyciel słynie z cierpliwości, wyrozumiałości i zaangażowania a swoja pasją do muzyki potrafi zarazić każdego. Nacisk stawia nie tylko na technikę ale również umiejętność czerpania radości z grania.

Monika Woźniak

monika wozniak

Monika Woźniak ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Kaliszu w klasie fortepianu Krystyny Bujakiewicz, równolegle kształcąc się w kaliskim Technikum Budowy Fortepianów. Podjęła studia muzyczne na Wydziale Instrumentalnym poznańskiej Akademii Muzycznej kształcąc się u prof. Joanny Marcinkowskiej i prof. Waldemara Andrzejewskiego oraz z zakresie kameralistyki kameralistyki u dr hab. Marcina Sikorskiego. W ramach programu Erasmus+ studiowała w Musikhogskola w Malmo (Szwecja), gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Hansa Pålssona.

Występowała z repertuarem solowym oraz kameralnym w różnych miejscach Polski, jak też zagranicą. Czterokrotnie występowała pod egidą Filharmonii Kaliskiej, w tym podczas unikatowego Koncertu na 21 fortepianów i orkiestrę. W 2017 roku w ramach festiwalu Chopin w barwach jesieni wraz z Karolem Koneckim dokonała prawykonania "Aforyzmów" na klawesyn preparowany i gitarę Andrzeja Henryka Bączyka. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów z Polski i zagranicy (m.in. Waldemara Wojtala, Tima Ovensa, Władysława Kłosiewicza, Maude Gratton, Martina Gestera, Bertranda Cuilliera). Obecnie studiuje grę na klawesynie w klasie prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły. W latach 2017-2019 pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu ucząc gry na  fortepianie i akompaniując. Wraz z sopranistką Agnieszką Wichłacz tworzy zespół specjalizujący się w polskim repertuarze wokalnym.

Jaime Peńate Conde

fortepian

Urodził się w Las Palmas de Gran Canaria (Hiszpania), gdzie uczył się grać na fortepianie od 4 roku życia. Studiował w Conservatorio Profesional de Mńsica de Canarias (u Yolandy Falcón Aralia) i w Conservatorio Superior de Mńsica de Canarias (u Josć Maria Curbelo GonzMez). W 2018 roku ukończył studia magisterskie z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. dr hab. Anny Organiszczak i dr hab. Piotra Szychowskiego. Obecnie jest studentem I roku studiów doktoranckich w klasie prof. dr hab. Anny Organiszczak.

Swoje umiejętności prezentuje podczas wielu międzynarodowych konkursów, m. in. Turnieju Pianistów Stypendystów w Antoninie, Concorso Internazionale per Pianoforte e Orchestra Citta di Cantó., Concurso para jóvenes msicos de Canarias. Brał udział w kursach mistrzowskich wielu znamienitych profesorów, takich jak Miguel Angel Chavaldas, Victor del Valle, Luca de Gregorio, Kennedi Moretti, Andffis Kemenes i Tim Ovens. Koncertuje w Polsce i za granicą, ale oprócz tego z ogromnym entuzjazmem przekazuje innym swoją wiedzę. Na zajęciach panuje przyjazna i luźna atmosfera, choć jest dość wymajającym nauczycielem. Lekcje prowadzi w języku polskim, angielskim lub hiszpańskim.

Anna Dolata

anna dolata

Anna Wojtaszek– Dolata  – absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie w 2012 r. ukończyła także studia podyplomowe w klasie altówki dr hab. Ewy Guzowskiej. Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach solowych i orkiestrowych, w klasie wybitnych pedagogów, m.in. prof. Piotra Reicherta, prof. Stefana Kamasy, prof. Hansa Joachima Greinera. Jej ogromną pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą, od 2007 roku prowadzi klasę altówki w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim. Jako instrumentalistka świetnie odnajduje się w różnych gatunkach muzyki.  Współtworzy trio smyczkowe Maestoso, współpracuje z wieloma zespołami i orkiestrami, a także Polskim Teatrem Tańca. Otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Szczecina oraz Stypendium Fundacji Muzycznej Apollo. Rozwija się również wokalnie, śpiewając w kameralnym zespole Inspiro Ensemble.

Aleksandra Pokora

sopran

aleksandra pokora

Urodziła się 12 sierpnia 1994 roku w Głogowie. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil oraz dr Małgorzaty Woltmann-Żebrowskiej. W 2017 roku otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim konkursie wokalnym im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach. W latach 2012-2018 brała udział w wielu mistrzowskich kursach wokalnych, prowadzonych m. in. przez prof. Grażynę Flicińską – Panfil, prof. Andrzeja Ogórkiewicza, prof. Bogdana Makala, prof. Helenę Zubanovich, dr Małgorztę Żebrowską - Woltmann. W ubiegłym sezonie artystycznym jako członkini Europa Chor Akademie brała udział w prestiżowych projektach międzynarodowych. Śpiewała pod batutą takich dyrygentów jak: Zbigniew Graca, Gabriel Chmura, Tadeusz Kozłowski, Przemysław Neumann, Katarzyna Tomala, Adam Domurat, Warcisław Kunc, Sylvian Camberling oraz Leo Hussain. Już jako studentka brała udział w licznych spektaklach operowych, np. „Siostra Angelica” G. Pucciniego (Zelatrice), „La Finta Semplice” W. A. Mozarta (Ninetta), „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta (Pamina). Współpracowała także z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie zagrała Chawe w „Skrzypku na dachu” J.Bock’a w reżyserii Artura Hofmana. Od marca 2019 pracuje jako artystka chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu.